Budownictwo, Przemysł

Zasady wykonywania elektrycznych instalacji w domu

Korzystanie w wygodny sposób z domu czy mieszkania to potrzeba dbania o wiele różnych obszarów. Jeden z nich to instalacja elektryczna, która nieprawidłowo zaprojektowana może narobić wielu problemów i kłopotów. Szczególnie przy starszych lokalach może być problem z właściwą liczbą gniazdek i kontaktów, ponieważ ileś lat temu nie było tak dużej ilości rozmaitych urządzeń do podłączenia. I wtedy na podłogach zaczynają się pojawiać przedłużacze i rozdzielki, jakie nie tylko nie prezentują się ładnie, ale też mogą stać się przyczyną jakiegoś potknięcia. Z tego też powodu jeśli ktoś planuje kompleksowy remont w swoim mieszkaniu albo jest na etapie wykańczania całkiem nowego, to powinien pomyśleć również o tym, żeby odpowiednio przerobić instalacje elektryczne łódź.

Niekiedy nie trzeba będzie w to wkładać bardzo dużo pracy, a można dzięki temu zyskać dużo więcej wygody i funkcjonalności. W przypadku takich przeróbek ważne jednak będzie to, aby wykonać wszystko zgodnie z obowiązującymi normami i zasadami. Wszelkie niedociągnięcia mogą być bardzo niebezpieczne, i na przykład spowodować porażenie czy pożar. Z tego też powodu tego typu pracami zajmować się powinna jedynie sprawdzona firma elektryczna łódź, której pracownicy posiadają niezbędne uprawnienia. Zanim jednak ktoś się weźmie za rozkuwanie ścian, to wcześniej powinien zaplanować sobie odpowiednio rozkład gniazdek i kontaktów.

Generalnie znajdować się one powinny blisko miejsc, w jakich będą ustawione poszczególne sprzęty, a tych w ostatnim czasie raczej nie brakuje. W przypadku pokojów i salonów na pewno przynajmniej jedno gniazdko powinno się znajdować obok łóżka, oraz na ścianie, na której będzie wisiał telewizor. Następne kilka przyda się w kuchni, w której przeważnie jest czajnik i lodówka, lecz niejednokrotnie i ekspres do kawy, zmywarka czy okap. Dużo uwagi trzeba zwrócić podczas projektowania łazienki, ze względu na ryzyko zalania wodą. Wszelkie kontakty należy umieszczać w niej w takim miejscu, żeby ograniczyć jak najbardziej niebezpieczeństwo porażenia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz