Inne

Dodatki do oleju – na jakiej zasadzie działają na silnik

Samochodowe silniki projektowane są na długie lata działania, lecz wraz z upływem czasu mogą się one zużywać. Jeżeli nawet ktoś regularnie dba o zmianę oleju, to przejechane trzystu tysięcy kilometrów na pewno nie pozostanie bez wpływu na stan silnika. A tym bardziej jeżeli wymiany ktoś zaniedbuje albo używa oleju o kiepskich parametrach. Jednak w ostatnim czasie pojawiła się możliwość ograniczenia tego procesu, a nawet w pewnym stopniu jego odwrócenia.

W sprzedaży zaczęły być bowiem dostępne preparaty które tworzą cienką, a jednocześnie śliską i twardą powłokę na elementach metalowych. Jeśli ktoś zainteresowany będzie większą ilością informacji w tym temacie, to może w oknie wyszukiwarki podać hasło Silnik bierze olej i przejrzeć wyszukane serwisy. Użycie tego typu środków jest bardzo proste, wystarczy je bowiem wlać do wnętrza silnika razem z olejem, i później normalnie użytkować pojazd.

Wykorzystywać je zresztą można nie tylko do silników, ale w wielu innych układach mechanicznych, takich jak skrzynie biegów czy przekładnie. Wytworzona warstwa jest pomocna w paru istotnych aspektach. Przede wszystkim dzięki temu że ma dużą śliskość, to znacznie ogranicza tarcie pomiędzy metalowymi elementami, a z kolei to ma wpływ na ilość zużytego paliwa. Może w pierwszej chwili takie oszczędności nie będą się wydawać specjalnie duże, lecz kilka czy niekiedy nawet kilkanaście procent mniej będzie miało spore przełożenie na dużo mniejsze rachunki przy tankowaniu. Kolejną ważną sprawą jest ograniczenie zużycia, a w części przypadków nawet i regeneracja łożysk, zębatek czy tulei.

To z kolei może ochronić przed nadmiernym wyeksploatowaniem jednostki napędowej i potrzebą jej drogiej naprawy. Z tego co mówią producenci użycie tego typu preparatów znacznie zmniejsza wytwarzany w czasie pracy hałas, będzie też ograniczać dymienie i wibracje. Tak więc posiadacze pojazdów interesujący się tą tematyką wpisać mogą w wyszukiwarkę hasło Silnik bierze olej, a następnie przejrzeć zwrócone przez nią strony.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. +Reklama+ Czy masz pęknięcie w szybie samochodu? Nie dopuść, aby problem się pogorszył! Te usługi naprawy szyb są tutaj, aby Ci pomóc. Dzięki ekspertyzie i zaawansowanym technologiom naprawimy uszkodzenie szybko i sprawnie, zapewniając Ci bezpieczeństwo na drodze. Skontaktuj się z nami już teraz!

Dodaj komentarz