Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
sobota, 30 września, 2023

{Mało osób jest świadomych, że tak popularne neony posiadają stuletnią historię, bowiem pierwsze z nich pojawiły się na ulicach już około 1906 roku. Tak więc widać, że neonowa reklama to duży kawałek historii, która tak naprawdę wcale się nie skończyła. Typowe neony wykonywane są z rurek ze szkła wypełnionych mieszaniną szlachetnych gazów. Zależnie od tego, jaki był końcowy skład tej mieszanki, to uzyskiwano różne kolory świecenia. Tego typu neony na ścianę czy też instalowane na dachach i konstrukcjach na pewno robią duże wrażenie, ale posiadają parę istotnych wad. Po pierwsze produkcja ich wymaga sporej ilości czasu, a do tego ze względu na wykorzystanie nie nie są one bardzo wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia.

Przy jakiejś awarii czy uszkodzenia najczęściej takiego elementu naprawić się już nie dało, tylko należało zrobić nowy. Z tego też powodu wydawało się, że taki reklamowy nośnik zacznie powoli znikać z naszych ulic, gdy na rynku się pojawiła technologia z diodami LED. Ledy jako źródło oświetlenia wdarły się przebojem

Świetlne reklamy od kilkudziesięciu lat są stosowane z dużym powodzeniem, i raczej nic nie będzie wskazywać na to, aby cokolwiek się miało zmienić. Pośród nich wyróżniają się szczególnie neony na ścianę, wielu osobom kojarzące się chociażby z kasynami w Singapurze, Makau czy Las Vegas. Reklama w takiej formie ma sporo zalet, z takich też powodów cały czas cieszy się ogromną popularnością.

Po pierwsze z dużą skutecznością dociera do odbiorcy o każdej porze dnia. Praktycznie każdy napis ledowy będzie widać bardzo dobrze nawet z kilku kilometrów, zwłaszcza wieczorami i nocami. Jeśli dodatkowo będzie on migotał, czy zmieniał kolory czy formę, to na pewno przyciągnie uwagę każdego przechodnia. Dużym plusem takiej formy reklamy jest też cena, szczególnie w ostatnim czasie, gdy wykorzystywać w niej zaczęto technologię ledową. Typowe neony są robione z rurek szklanych napełnionych gazami szlachetnymi. Po przyłożeniu napięcia elektrycznego do zakończeń każdej rurki będący w środku gaz zacznie świecić, i taka rurka jest z daleka widoczna.

Jednak sam proces wytwarzania jest dość skomplikowany, a dodatkowo szkło nie jest zbyt odporne na mechaniczne uszkodzenia. Pojawienie się technologii ledowej sprawiło, że ten rodzaj oświetlenia z powodzeniem zaczęto stosować również w neonach, dzięki czemu zyskały one drugie życie. Neony led montowane są w rurkach zrobionych z plastiku, dzięki czemu nie tłuką się i mają dużą odporność na działanie zewnętrznych czynników.

Przez do z powodzenie da się instalować zarówno we wnętrzach budynków, jak też na zewnątrz. Neony na ścianę produkowane z ledów dają także dużo większe możliwości w zakresie kolorów i kształtów. Tradycyjne szkło miało pewne ograniczenia jeśli chodzi o formowanie kształtów, plastik pod tym względem jest dużo bardziej elastyczny. Dzięki temu każdy może sobie zrobić neon na zamówienie właśnie taki, jakiego będzie potrzebował. Czy to w postaci szyldu lub napisu, czy wzoru o większym skomplikowaniu. Akurat przy neonach ledowych nie ma żadnego problemu ze zrobienie dowolnego wzoru i kształtu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Avatar photo

0 Komentarze

Dodaj komentarz