ARTYKUŁ SPONSOROWANY,Inne

WordPress – czemu ten system prowadzenia blogów cieszy się taką popularnością

Do tworzenia stron internetowych wykorzystywane są coraz częściej są specjalne platformy. Jedną z najpopularniejszych jest WordPress, na niej właśnie działa zdecydowana większość blogów istniejących w internecie. Taki był zresztą pierwotny zamysł autorów WordPressa, chociaż dzisiaj rozszerzyło się to wszystko ogromnie. Przede wszystkim platforma WordPress jest całkowicie darmowa, nie ma potrzeby ponoszenia za nią żadnej opłaty. Darmowych jest także duża część graficznych szablonów i pluginów, które rozszerzają możliwości strony.

Moduły takie bardzo prosto się instaluje, a za ich pomocą można zrobić praktycznie wszystko, co się chce. Za część z nich należy coś zapłacić, bo ich zrobienie wymagało dużego nakładu czasu, ale koniec końców koszty i tak będą znacznie niższe niż gdyby było potrzeba wykonać od nowa cały serwis. Analogicznie jest z graficznymi motywami, jeżeli ktoś będzie chciał zrobić własny, dostosowany pod profil działalności i swoją firmę, to także niewielkim kosztem to zrobi. Kolejnym dużym plusem WordPressa jest łatwa instalacja i konfiguracja. Jeśli ktoś jest zorientowany w takich sprawach, to praktycznie wszystko zrobi w kilkanaście minut, i będzie już wtedy można publikować pierwsze wpisy. Zarówno konfigurowanie systemu jak też kompleksowe zarządzanie kategoriami czy wpisami jest realizowane przez panel administracyjny.

Ten panel jest bardzo prosty i intuicyjny, a równocześnie oferuje bardzo dużo możliwości. Do publikacji można przy użyciu wygodnego edytora dodawać filmy czy zdjęcia, bez potrzeby wykonywania jakiś skomplikowanych czynności.

Dobrze zrobiona konfiguracja obejmować również powinna obszar związany z SEO, a to jest jeszcze jeden argument za tym, aby do stworzenia bloga użyć WordPressa. Przyjazna struktura linków w połączeniu ze skuteczną optymalizacją struktury serwisu sprawiają, że dodawane wpisy bardzo szybko się indeksują i są wysoko w wynikach wyszukiwania. Tak więc jeżeli ktoś planuje uruchomić swój blog, na przykład taki jak https://www.codziennaporcjainformacji.info/, to z pewnością powinien pomyśleć o użyciu WordPressa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz