Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
środa, 19 czerwca, 2024

Wraz z upływem czasu na powierzchniach przedmiotów zaczynają być widoczne różnego rodzaju zanieczyszczenia. Szczególnie dotyczy to sytuacji, kiedy tych przedmiotów się nie używa, wtedy bardzo szybko zaczyna być widoczna na powierzchni warstwa osadów lub rdza. Aby dany przedmiot wrócił do użytkowania, to należy się tej warstwy w jakiś sposób pozbyć.

Przy elementach metalowych, pokrytych warstwą rdzy, jeszcze do niedawna stosowano głównie piaskowanie. Metoda ta opiera się na tym, że zanieczyszczona powierzchnia przedmiotu jest uderzana niewielkimi metalowymi kulkami, rozpędzonymi do dużej prędkości. Przez to znajdująca się na wierzchu powłoka z zanieczyszczeń i nalotów zostaje skutecznie usunięta, aż do bazowego materiału. Lecz z uwagi na to, że jest to technika dość inwazyjna, to w części przypadków może dojść do niedużych uszkodzeń struktury. Przy większości elementów żadnego znaczenia to nie będzie miało, ale znajdą się jednak takie, w przypadku jakich potrzeby jakościowe będą znacznie większe.

Wówczas dużo bardziej korzystne jest czyszczenie laserem, ta technika jest znana na rynku od dłuższego czasu, a obecnie zaczęła się cieszyć coraz większą popularnością. Wykorzystywane są w niej specjalne lasery, moc jakich można bardzo precyzyjnie regulować, dostosowując ją do rodzaju materiału i powierzchni do czyszczenia. Dużym plusem tego rozwiązania jest to, że nie powoduje ono mechanicznych uszkodzeń. Równocześnie prace czyszczące są realizowane dużo wygodniej i szybciej.

Nie ma potrzeby rozbierania poszczególnych elementów, jak to jest niezbędne podczas piaskowania, a praktycznie wszystko można zrobić w terenie. Tym sposobem czyszczenie laserem znacznie lepiej się sprawdzi w większości przypadków, będzie dużo bardziej wygodne, szybciej zrobione, a niejednokrotnie także tańsze niż metoda piaskowania. Ze względu na krótkie czasy impulsów powierzchnie nie są nagrzewane, sam proces czyszczenia przebiega bardzo cicho. Nie jest również przy nim nic potrzebne dodatkowo, na przykład sprężone powietrze, woda czy materiały ścierne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Avatar photo

0 Komentarze

Dodaj komentarz