ARTYKUŁ SPONSOROWANY,Zdrowie, Medyczne

Jakiego rodzaju możliwości mają obecnie pacjenci w zakresie leczenia zębów

Dentyści stali się najbardziej chyba popularnymi lekarzami, a wynika to z tego, że kłopoty z zębami ma większa część dzieci i dorosłych. Niejednokrotnie jest tak, że o swoich zębach ktoś przypomni sobie dopiero wtedy gdy zaczną go boleć. A wszelkie zaniedbania w wielu przypadkach kończą się już bardziej zaawansowanym leczeniem i dużo wyższymi kosztami.

Z tego też powodu profilaktyka ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o dbanie o posiadane żeby. Najlepiej, jeśli lekarz protetyka stomatologiczna będzie mógł sprawdzić stan zębów przynajmniej raz w roku, i jeśli pojawią się jakiś ubytek to zaproponuje odpowiednią metodę leczenia.

Niekiedy podczas tego typu kontroli może się okazać, że będą potrzebne jakieś dodatkowe, takie jak na przykład leczenie kanałowe, i wtedy też będzie je można odpowiednio zaplanować. Jeśli z jakiś powodów wyjdzie, że ktoś musiał jeden czy kilka zębów wyrwać, to w uzupełnieniu tych pustych miejsc może mu pomóc protetyka stomatologiczna. Do wyboru jest parę różnych metod, w tym tak popularne obecnie implanty zębów.

Implanty mają postać tytanowych kołków, które się wkręca do kości w szczęce, i jeżeli wszystko wykona się prawidłowo, to mogą one wytrzymać przez długie lata. U pewnych osób mogą się też pojawić jakieś poważniejsze problemy, które wymagać będą interwencji chirurgicznej. Najczęściej chirurgia stomatologiczna zajmuje się wyrywaniem zębów, z którymi mogą sobie nie poradzić zwykli dentyści, ale obejmuje też wiele innych zabiegów, takich jak na przykład resekcja czy też wycinanie zmian i guzów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz