ARTYKUŁ SPONSOROWANY,Dom, Ogrody

Wkłady kominowe – o czym należy pamiętać przy wyborze

Kominki cieszą się ogromną popularnością pośród właścicieli domów. Nie tylko dają one klimatyczną atmosferę w zimie, ale też służyć mogą jako skuteczny sposób grzania. Żeby tak się jednak stało, to wybierać trzeba kominki przeznaczone do tego celu, to znaczy posiadające między innymi odpowiednie wkłady kominkowe kawmet. Obecnie pośród tego typu wkładów najbardziej popularne są dwa rodzaje materiałów, to znaczy żeliwne i stalowe. Oba mają jakieś wady i zalety, z jakimi należy się zapoznać przez wyborem.

Z pewnością korzystniej będzie przeznaczyć jakiś czas na szukanie i być może trochę więcej wydać, lecz wybrać wkład jaki spełni wszystkie oczekiwania. Wkłady kominkowe Hajduk żeliwne są solidne i trwałe. Z uwagi na właściwości tego materiału wolniej się nagrzewają, ale też i przez więcej czasu będą utrzymywać ciepło. Żeliwo jest jednak materiałem dość kruchym, z tego też powodu trzeba uważać przy użytkowaniu. Jeżeli zaczną się pojawiać gwałtowne skoki temperatur czy nierówności w ogrzewaniu, to takim przypadku wkłady kominkowe kratki niekiedy pękają.

Takich problemów nie powinno być z wkładami ze stali, które są znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Stal nie akumuluje tak dobrze ciepła, tak więc dla zwiększenia wydajności takie wkłady kominkowe Defro wykładane są od wewnątrz specjalnymi cegłami. Przy stalowych modelach wytwórcy dość często dokładają dodatkowe rozwiązania, jakich nie ma we wkładach żeliwnych, takie jak przykładowo komory z wtórnym spalaniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz