Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
piątek, 17 marca, 2023

Bieganie to jedna z najbardziej popularnych form aktywności sportowej, tak naprawdę biegami się zajmują osoby ze wszystkich grup wiekowych. Nie potrzeba do tego specjalistycznego sprzętu ani miejsca, wystarczy dobre obuwie i nieco zapału. Jednak uprawienie takiego sportu jest związane z ryzykiem wystąpienia urazów, których lekceważenie może się niezbyt dobrze skończyć. I nie będzie tu chodziło o skręcenia czy zwichnięcia, ponieważ przy nich przeważnie rozpoczyna się odpowiednie leczenie. Lecz jeśli zacznie się pojawiać w kolanie czy stawie biodrowym niewielki ból, to wielu biegaczy nie zwraca na to specjalnej uwagi.

A to niekiedy jest zaledwie początek bardziej poważnej kontuzji, jaką koniecznie należy wyleczyć, żeby nie dopuścić do poważnego urazu. W większości przypadków w zupełności powinna wystarczyć wykonana w odpowiedni sposób fizjoterapia Poznań, która zmniejszy objawy i pozwoli zachować ciągłość treningów. W poważniejszych stanach może być potrzebna wizyta u ortopedy i wykonanie badań, na przykład rezonansu magnetycznego czy USG. Pozwoli to lekarzowi ocenić stan stawów, ścięgien i mięśni, co będzie ważne przy wybraniu leczenia. Najczęściej spotykaną kontuzją wśród biegaczy jest przeciążenie kolanowych stawów.

Wynika to głównie z nieodpowiedniej techniki, ale też twardego podłoża i niewłaściwego obuwia. Poznań fizjoterapia w takiej sytuacji ma przede wszystkim za zadanie odzyskanie właściwych wzorców ruchowych i ograniczenie dolegliwości bólowych. Dużo ćwiczeń jest kładzionych na wzmocnienie mięśni, które mają główne znaczenie przy bieganiu. Poza tym fizjoterapeuta powinien nauczyć pacjenta odpowiedniej techniki, co pozwoli zmniejszyć niebezpieczeństwo powtórnej kontuzji w przyszłości. Seria zabiegów jest wykonywana w gabinecie, lecz niejednokrotnie biegacz otrzyma również ćwiczenia, jakie potem może sam robić w swoim domu. Przy tego typu urazach ogromną rolę odgrywa odpowiednia profilaktyka. Jeśli więc ktoś się zabiera za systematyczne treningi biegania, to powinien się przygotować do tego odpowiednio.

0 Komentarze

Dodaj komentarz