Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
sobota, 30 września, 2023

Każdy z nas adoruje siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na barwne, delikatne motyle, unoszące się nad kwiatami, roślinami. Obecność motyli świadczy o czystości danego obszaru, o ekologicznych uprawach – tam gdzie stosowana jest chemia, nie uświadczymy tych ślicznych owadów.

Na terenach Polski, w rozmaitych rejonach występuje około 150 gatunków motyli dziennych, a aby ich mieć jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować niezwykle łatwe zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy w takim razie tak dopasować rośliny, aby motyle najzwyczajniej w świecie miały co jeść. Motyli krzew to roślina ulubiona przez motyle, jej zapach i ogromna ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, jakie jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle bardzo entuzjastycznie korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników typu usuwanie szerszeni i os. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka również wabią tych ładnych gości. Ze względu na fakt, iż dużo owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozkwitu stają się szkodnikami. Najlepszym sposobem jest wydzielenie części 'dzikiego ogrodu’, w którym nie tylko motyle, ale i inne owady odnajdą miejsce dla swojego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są korzystne w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie dbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą bezproblemową.

Warto jest wcześniej zasięgnąć informacji, które ułatwią nam zagospodarowanie powierzchni. Każde drzewko i kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszystkie kochają być polewane kolosalną ilością wody. Gleba tutaj też odgrywa kolosalne znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy tak właściwie musimy zamówić ziemie, która zagwarantuje prowadzonej przez nas roślinności prawidłowy rozwój oraz przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Avatar photo

0 Komentarze

Dodaj komentarz