ARTYKUŁ SPONSOROWANY,Uroda, Moda

Epilacja laserowa – na czym polega i czemu warto się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to nowoczesny zabieg, jakiego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. Podczas zabiegu używany jest nadzwyczajny diodowy laser, jaki przykłada się do powierzchni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb skóry całkowicie uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak zwanego anagenu – znacznie więcej na laminacja brwi katowice. Wskazaniem do przeznaczenia epilacji laserowej ma prawo być eliminowanie owłosienia z każdej części ciała z odstępstwem wnętrza ucha oraz nosa, ale do z reguły epilowanych partii ciała należą nogi i ręce, brzuch i klatka piersiowa, okolice ust oraz policzków czy miejsca intymne.

Żeby skutecznie usunąć wszystkie cebulki włosów, zabieg należy przeprowadzić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem potrzebuje się dobrego przygotowania – potrzebne jest w następstwie tego zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się też używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości powierzchni owłosionej skóry. Im pokaźniejsza powierzchnia skóry poddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa około 20 minut. Zabieg jest w każdym calu bezbolesny, nie żąda więc stosowania preparatów przeciwbólowych czy też poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji i może powrócić do domu. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania – zabrania się opalania oraz poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla złagodzenia efektów zabiegu przez kilka dni potrzebne jest stosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz