wtorek, 29 listopada, 2022

Jak rozumie się samo przez się jednym z najbardziej stresujących chwil w życiu każdego człowieka jest zgon ukochanej osoby. Wydarzenie to może być jeszcze bardziej traumatyczne, kiedy mąż, ojciec lub dziecko giną nagle, na przykład w wypadku samochodowym. Bądź gdy odchodzi figura młoda, która przecież całe życie miała jeszcze przed sobą.

Wielu ludzi ze stresem towarzyszącym takiemu wydarzeniu i z traumą, jaka łączy się z ostatnim pożegnaniem ze zmarłym po prostu nie jest w stanie sobie poradzić. W takiej sytuacji przydatny ma prawo okazać się psycholog terapia uzależnień radom. Coraz częściej oczywiście do niego trafiają osoby, które z żałobą nie są w stanie same sobie w tej sytuacji poradzić. Niewątpliwie zastosowana terapia musi być tutaj przystosowana do indywidualnej sytuacji oraz wymogów każdego pacjenta. Doświadczony psycholog zdaje sobie sprawę z tego, iż każdy, kto do niego trafia, znajduje się w jego gabinecie z gruntownie innego powodu. Każdy inaczej reaguje na sytuacje traumatyczne i stresowe. Naturalnie z tego powodu warunkiem powodzenia prowadzonej terapii jest właściwe dopasowanie jej do pacjenta oraz sytuacji w jakiej się znalazł.

Należy tutaj również zaznaczyć, że postępy, jakie dany pacjent robi też mogą być przeróżne i w zależności od wielu składników następować szybciej lub ewentualnie wolniej. Dobry specjalista zdaje sobie sprawę z tego, iż nie należy sprawy przyspieszać, ani ograniczać terapii do określonej liczby spotkań. Ta ściśle mówiąc każdemu korzystna jest inna ilość czasu, aby móc po utracie osoby bliskiej powrócić do normalności.

0 Komentarze

Dodaj komentarz