Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
środa, 19 czerwca, 2024

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie przynosi opcję przeprowadzenia testów na depresję. Jeśli w takim razie klient podejrzewa u siebie zaburzenia depresyjne, to po skierowaniu się do poradni może oczekiwać na rozmowę, jakiej towarzyszyć będzie diagnoza. Dodatkowo specjalista wyznaczy również, co trzeba robić dalej, żeby dana osoba mogła chwalić się większą stabilnością w przyszłości. Test na depresję rekomendowany jest zwłaszcza wtedy, kiedy u konkretnej osoby pojawiają się początkowe objawy takiego zaburzenia lub gdy utrzymują się one przez długi czas.

Po stronie poradni można też dowiedzieć się, jakie symptomy mogą świadczyć o tym, że ktoś z bliskich osób będzie zmagać się ze stanami depresyjnymi. W takiej sytuacji można wskazać członkowi rodziny albo koledze, że przypuszczalnie powinien skonsultować się ze specjalistami. Badania psychologiczne pozwolą na pewną diagnozę i najczęściej są wiodącym z motywów dla kogoś, by zamierzał się poddać leczeniu.

Szczególnie jest to ważne wówczas, kiedy dana osoba nie widzi celu w życiu. Psycholodzy z podanej poradni publikują również test samowiedzy, opracowany na podstawie PHQ – 9. Zawiera on dziewięć pytań, odwołujących się stanu psychicznego w przeciągu ostatnich 2 tygodni. Kiedy osoba która uzupełnia test odpowiada „ponad połowę dni” lub „prawie codziennie” na więcej niż 4 stwierdzenia, to zobowiązana jest bezzwłocznie skonsultować się z psychologiem, który przeprowadzi precyzyjną diagnostykę.

Ekspert przygotuje diagnozę opierając się na Teście Becka. Jest ona powszechnie stosowana w analizie nasilania objawów depresyjnych. Test ten może być użyty u osób w wieku od 17 do 80 lat. Jest przydatny w ocenie nasilenia objawów stanów depresyjnych i może być zastosowany indywidualnie albo dla większej liczby osób, bez ograniczeń czasowych na jego wykorzystanie. W poradni Spokój w Głowie specjaliści będą posługiwać się też pozostałymi narzędziami służącymi diagnozie, a także ukazują chorym jak mogą oni sobie radzić w przypadku stwierdzenia zaburzenia. Chorzy wpisywani są na ciągłą psychoterapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Avatar photo

0 Komentarze

Dodaj komentarz