Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
wtorek, 28 listopada, 2023

W kolarstwie lampki rowerowe są niezbędnym akcesorium. Nie tylko dlatego, że pozwalają nam lepiej widzieć w nocy, ale także dlatego, że są dodatkowym elementem bezpieczeństwa. Stanowią one system ochrony. Zarówno na drodze, jak i w górach bardzo ważne jest, aby być widocznym.

Istnieje wiele rodzajów świateł, ale głównie możemy wyróżnić światła przednie i tylne. Światło przednie powinno być białe i wystarczająco mocne, aby oświetlić przód, natomiast światło tylne powinno być czerwone i wystarczająco widoczne, aby osoby znajdujące się za Tobą mogły Cię zobaczyć.

W tym sensie warto zawsze mieć przy sobie tylne światło na drodze, zarówno w dzień, jak i oczywiście w nocy, ponieważ będzie to kolejny element, który sprawi, że będziemy widoczni.

Światła są więc najlepszym sprzymierzeńcem tych rowerzystów, którym harmonogramy zajęć uniemożliwiają jazdę w godzinach dziennych. W niektórych porach roku po godzinie szóstej wieczorem jest już ciemno i w tej sytuacji nie ma innego wyjścia, jak tylko zamontować lampki na rowerze, aby jeździć na nim jak najbezpieczniej. warto o tym doczytać

Jak jednak wybrać oświetlenie rowerowe i które modele są najlepsze? Cóż, tutaj dajemy ci klucze i recenzujemy najlepsze światła rowerowe, które można wykorzystać zarówno do kolarstwa drogowego, jak i MTB i które dostosowują się do wszystkich potrzeb i budżetów.

Jak wybrać oświetlenie rowerowe?

Wybierając światła rowerowe, warto zwrócić uwagę na następujące cechy.

  1. Moc wiązki światła. Słynne lumeny, które posiada reflektor. W zależności od terenu, po którym jeździsz, będziesz potrzebował więcej lub mniej mocy. Aby dać ci pomysł, istnieją bardziej podstawowe światła o 100-200 lumenach, podczas gdy inne mogą osiągnąć nawet 3000.
  2. Kolor żarówki. Istnieją białe lampki, które powinny być używane jako przednie światło oraz inne w kolorze czerwonym, które należy umieścić pod siedzeniem.
  3. Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj baterii i to, jak długo wytrzymuje. Istnieją baterie wewnętrzne i baterie zewnętrzne, które są cięższe.
  4. Rodzaj ładowarki, którą posiada światło. Są takie, które mają tradycyjną wtyczkę do prądu, inne działają na baterie, a ostatnio wiele z nich zasilanych jest przez kabel USB.
  5. System chwytów w rowerze. Niektóre mają gumki, inne konkretne części.
  6. Tryby, jakie posiadają światła. Istnieją światła rowerowe, które oferują różne opcje do zróżnicowania. Tryby o mniejszej intensywności ostrości, wyższej, z błyskającymi fleszami…

Najlepsze modele

W tym momencie spójrzmy na niektóre z najlepszych reflektorów i tylnych świateł na rynku. Wybraliśmy różne rodzaje modeli, w zależności od wydajności i ceny.

Oświetlenie rowerowe LED Jateka

Ten zestaw przednich i tylnych lampek rowerowych zapewnia skuteczne, nieoślepiające oświetlenie i doskonały stosunek jakości do ceny.

Przednia lampka ma 400 lumenów i cztery tryby jasności: pełny, średni, wolny błysk i szybki błysk. Dodatkowo wyposażony jest w pięć wysokiej jakości diod LED, które mogą zmieniać tryby w zależności od różnych warunków. W pełni naładowany akumulator wytrzymuje od 3 do 8 godzin w zależności od trybu jasności.

Tymczasem tylne światło jest czerwone i wydłużone i może trwać od 4 do 12 godzin również w zależności od rodzaju jasności. W tym zakresie oba akumulatory można ładować przez USB. Oba są wodoodporne i dopasowują się do roweru za pomocą dwóch wbudowanych uchwytów.

Lampy akumulatorowe EBUYFIRE

Ten zestaw świateł pozwala na jazdę w nocy z szerokim zakresem widoczności i jest wyposażony w 3 diody LED w przypadku przedniego światła, które ma od 500 do 1000 lumenów.

Wykonany jest z obudowy ze stopu aluminium, dzięki czemu jest bardziej odporny na wstrząsy w użytkowaniu MTB. Przednie światło ma kształt prostokątny, natomiast tylne jest okrągłe. Obie oferują różne tryby, takie jak wysokie, niskie i szybkie miganie, a także funkcję latarki.

Ponownie, jest to światło z niższej półki. Nie spodziewaj się, że idealnie oświetli całkowicie ciemny szlak, ale w większości sytuacji jest to dobry wybór. Bateria jest ładowalna, producent gwarantuje do 10 godzin użytkowania i jest wodoodporna.

Światło przednie Lezyne Lite Drive 800XL

Lezyne Lite Drive 800XL to krok w górę w stosunku do modelu Lezyne Lite Drive 800XL. Posiada aż 800 lumenów i mocną lampę błyskową. Ma aluminiowy korpus i jest dość płaski, choć może uwagę zwraca fakt, że jest nieco cięższy niż inne modele.

Podsumowując, jeśli szukasz jakości, oświetlenia i przyzwoitej ceny, ten model spełnia wszystkie wymagania. Konstrukcja z możliwością ładowania przez micro-USB oferuje żywotność baterii na poziomie 87 godzin. Świetna opcja do nocnego fotografowania przez długi czas.

Tylne światło Bontrager Flare RT

Jedna z najdroższych lamp tylnych, ale też jedna z najlepiej działających. Jest mały, kwadratowy i wysokiej jakości. Czerwona żarówka wytwarza do 90 lumenów, z trybem błysku i jest jedną z najlepszych do użytku dziennego ze względu na swoją intensywność.

Jest również kompatybilny z urządzeniami ANT+, dzięki czemu możemy włączyć go automatycznie lub poznać stan baterii. Jest nieco droższy od pozostałych, ale to bezpieczny zakład, jeśli dużo jeździsz na rowerze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Avatar photo

0 Komentarze

Dodaj komentarz