ARTYKUŁ SPONSOROWANY,Turystyka, Sport

Oświetlenie rowerowe: jak wybrać i najlepsze modele

W kolarstwie lampki rowerowe są niezbędnym akcesorium. Nie tylko dlatego, że pozwalają nam lepiej widzieć w nocy, ale także dlatego, że są dodatkowym elementem bezpieczeństwa. Stanowią one system ochrony. Zarówno na drodze, jak i w górach bardzo ważne jest, aby być widocznym.

Istnieje wiele rodzajów świateł, ale głównie możemy wyróżnić światła przednie i tylne. Światło przednie powinno być białe i wystarczająco mocne, aby oświetlić przód, natomiast światło tylne powinno być czerwone i wystarczająco widoczne, aby osoby znajdujące się za Tobą mogły Cię zobaczyć.

W tym sensie warto zawsze mieć przy sobie tylne światło na drodze, zarówno w dzień, jak i oczywiście w nocy, ponieważ będzie to kolejny element, który sprawi, że będziemy widoczni.

Światła są więc najlepszym sprzymierzeńcem tych rowerzystów, którym harmonogramy zajęć uniemożliwiają jazdę w godzinach dziennych. W niektórych porach roku po godzinie szóstej wieczorem jest już ciemno i w tej sytuacji nie ma innego wyjścia, jak tylko zamontować lampki na rowerze, aby jeździć na nim jak najbezpieczniej. warto o tym doczytać

Jak jednak wybrać oświetlenie rowerowe i które modele są najlepsze? Cóż, tutaj dajemy ci klucze i recenzujemy najlepsze światła rowerowe, które można wykorzystać zarówno do kolarstwa drogowego, jak i MTB i które dostosowują się do wszystkich potrzeb i budżetów.

Jak wybrać oświetlenie rowerowe?

Wybierając światła rowerowe, warto zwrócić uwagę na następujące cechy.

  1. Moc wiązki światła. Słynne lumeny, które posiada reflektor. W zależności od terenu, po którym jeździsz, będziesz potrzebował więcej lub mniej mocy. Aby dać ci pomysł, istnieją bardziej podstawowe światła o 100-200 lumenach, podczas gdy inne mogą osiągnąć nawet 3000.
  2. Kolor żarówki. Istnieją białe lampki, które powinny być używane jako przednie światło oraz inne w kolorze czerwonym, które należy umieścić pod siedzeniem.
  3. Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj baterii i to, jak długo wytrzymuje. Istnieją baterie wewnętrzne i baterie zewnętrzne, które są cięższe.
  4. Rodzaj ładowarki, którą posiada światło. Są takie, które mają tradycyjną wtyczkę do prądu, inne działają na baterie, a ostatnio wiele z nich zasilanych jest przez kabel USB.
  5. System chwytów w rowerze. Niektóre mają gumki, inne konkretne części.
  6. Tryby, jakie posiadają światła. Istnieją światła rowerowe, które oferują różne opcje do zróżnicowania. Tryby o mniejszej intensywności ostrości, wyższej, z błyskającymi fleszami…

Najlepsze modele

W tym momencie spójrzmy na niektóre z najlepszych reflektorów i tylnych świateł na rynku. Wybraliśmy różne rodzaje modeli, w zależności od wydajności i ceny.

Oświetlenie rowerowe LED Jateka

Ten zestaw przednich i tylnych lampek rowerowych zapewnia skuteczne, nieoślepiające oświetlenie i doskonały stosunek jakości do ceny.

Przednia lampka ma 400 lumenów i cztery tryby jasności: pełny, średni, wolny błysk i szybki błysk. Dodatkowo wyposażony jest w pięć wysokiej jakości diod LED, które mogą zmieniać tryby w zależności od różnych warunków. W pełni naładowany akumulator wytrzymuje od 3 do 8 godzin w zależności od trybu jasności.

Tymczasem tylne światło jest czerwone i wydłużone i może trwać od 4 do 12 godzin również w zależności od rodzaju jasności. W tym zakresie oba akumulatory można ładować przez USB. Oba są wodoodporne i dopasowują się do roweru za pomocą dwóch wbudowanych uchwytów.

Lampy akumulatorowe EBUYFIRE

Ten zestaw świateł pozwala na jazdę w nocy z szerokim zakresem widoczności i jest wyposażony w 3 diody LED w przypadku przedniego światła, które ma od 500 do 1000 lumenów.

Wykonany jest z obudowy ze stopu aluminium, dzięki czemu jest bardziej odporny na wstrząsy w użytkowaniu MTB. Przednie światło ma kształt prostokątny, natomiast tylne jest okrągłe. Obie oferują różne tryby, takie jak wysokie, niskie i szybkie miganie, a także funkcję latarki.

Ponownie, jest to światło z niższej półki. Nie spodziewaj się, że idealnie oświetli całkowicie ciemny szlak, ale w większości sytuacji jest to dobry wybór. Bateria jest ładowalna, producent gwarantuje do 10 godzin użytkowania i jest wodoodporna.

Światło przednie Lezyne Lite Drive 800XL

Lezyne Lite Drive 800XL to krok w górę w stosunku do modelu Lezyne Lite Drive 800XL. Posiada aż 800 lumenów i mocną lampę błyskową. Ma aluminiowy korpus i jest dość płaski, choć może uwagę zwraca fakt, że jest nieco cięższy niż inne modele.

Podsumowując, jeśli szukasz jakości, oświetlenia i przyzwoitej ceny, ten model spełnia wszystkie wymagania. Konstrukcja z możliwością ładowania przez micro-USB oferuje żywotność baterii na poziomie 87 godzin. Świetna opcja do nocnego fotografowania przez długi czas.

Tylne światło Bontrager Flare RT

Jedna z najdroższych lamp tylnych, ale też jedna z najlepiej działających. Jest mały, kwadratowy i wysokiej jakości. Czerwona żarówka wytwarza do 90 lumenów, z trybem błysku i jest jedną z najlepszych do użytku dziennego ze względu na swoją intensywność.

Jest również kompatybilny z urządzeniami ANT+, dzięki czemu możemy włączyć go automatycznie lub poznać stan baterii. Jest nieco droższy od pozostałych, ale to bezpieczny zakład, jeśli dużo jeździsz na rowerze.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz