Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
wtorek, 26 września, 2023

Liczba działających w naszym kraju stron internetowych wynosi kilkaset tysięcy, a na całym świecie jest ich znacznie więcej. A to jest związane z niesamowicie dużą ilością informacji, które są w sieci umieszczone, i do których każdy może się swobodnie dostać. Nasze przepisy nie pozwalają na publikowanie tylko niektórych rodzajów treści, przykładowo propagujących przemoc czy szerzących nienawiść.

Ale jeśli na którejś stronie znajdują się nieprawdziwe informacje, to w praktyce niewiele da się z tym zrobić, poza tym żeby nauczyć się je znajdować. Co w rzeczywistości nie należy do rzeczy łatwych, ponieważ w wielu przypadkach niejednokrotnie naprawdę ciężko się połapać, czy któryś z artykułów zawiera prawdę, czy został jednak zmanipulowany albo autorowi nie chciało się przyłożyć w czasie jego pisania. Ogólnie powody tego stanu rzeczy będą dwa. Jako pierwszy można wymienić niestaranność autorów, którzy umieszczają takie publikacje w sieci. Często nie będzie im się chciało dokładniej wyszukać i sprawdzić informacje, przypadkowo kopiują to co uda im się znaleźć, i koniec końców wychodzi w tego informacyjny bałagan. Natomiast powód drugi to manipulowanie przedstawianymi informacjami, w celu osiągnięcia jakiś korzyści. Internet jest potężnym narzędziem do tego, aby kształtować opinie społeczeństwa czy też zwiększać różne lęki.

Coraz więcej się mówi o fake newsach, jakie w założeniu mają wywołać negatywne emocje czy niepokoje. Walka z tego typu fake newsami wcale łatwa nie jest, bo niejednokrotnie wyglądają one na naprawdę wiarygodne, tak samo zresztą jak miejsca gdzie się je publikuje. Dlatego też należy z dużą ostrożnością podchodzić do tego, co się znajdzie w sieci. Na stronie internetowej napisać można tak naprawdę wszystko, jeżeli nie łamie to przepisów prawa, a znajdą się osoby, jakie po przeczytaniu we wszystko uwierzą. Tak więc najlepiej wybierać sprawdzone źródła, a do takich bez wątpienia można zaliczyć serwis https://www.cojaczytam.pl/. Wówczas będzie się mieć pewność, że to co zostanie znalezione w jednym z takich miejsc ma pełne pokrycie w faktach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Avatar photo

1 komentarz

Avatar photo
Dorota 20/01/2023 at 08:12

Nowe mieszkania to nowa przestrzeń, którą sofę warto zdecydować się na dopasowanie do niej całego mieszkania. W ofercie sklepu internetowego pojawiły się ciekawe kolory i różne wzory. Sprawdź koniecznie ofertę naszego sklepu na nowoczesne sofy do salonu sklep i zamów taką, jaka ci odpowiada.

Dodaj komentarz