ARTYKUŁ SPONSOROWANY,Zdrowie, Medyczne

Kupno kolektorów słonecznych i montaż fotowoltaiki

Obowiązujące przepisy budowlane wymagają posiadania świadectw energetycznych dla każdego budynku. Jest to niezwykle znaczący dokument, bowiem stwierdza, czy budynek jest energooszczędny, czy nie. Dla posiadaczy domów jednorodzinnych może posiadać bardzo obszerne znaczenie, albowiem w przypadku sprzedaży domu energooszczędnego, jego cena na pewno będzie wyższa niż za dom budowany według dawnych standardów. Prócz dobrej architektury obiektu, niezwykle istotne jest źródło energii, z jakiej korzysta dom.

Kolektory słoneczne, to dziś coraz bardziej przystępne i znajdujące uznanie rozwiązanie techniczne, umożliwiające korzystanie z darmowej energii słonecznej. Od paru lat ceny energii pozyskiwanej z nieodnawialnych źródeł energii rosną, a razem z nimi rosną koszty eksploatacji mieszkań – skutkiem tego sprawdź już dziś https://sunking.pl/krakow/. Ogrzewanie wnętrz przy pomocy energii elektrycznej lub też gazu, rozpoczyna powoli przerastać możliwości zwyczajnego Kowalskiego. To przykre, w wielu obiektach, przede wszystkim starych kamienicach nie można na razie zamontować paneli słonecznych, jakkolwiek już powstają wielorodzinne domy ogrzewane przez kolektory słoneczne.

Szacuje się, iż przy dobrym wyborze instalacji, wolno zaoszczędzić nawet do 90% energii pozyskiwanej ze źródeł nieodnawialnych. Dużo osób jeszcze się obawia, iż ponieważ nie jesteśmy krajem nasłonecznionym przez cały rok, ogrzewanie energią słoneczną może się nie spowodować. Nowoczesne kolektory słoneczne, pobierają energię słoneczną nawet przy gigantycznym stopniu zachmurzenia. W praktyce, jedynie w porze zimowej będziemy musieli uzupełniać ilość potrzebnej energii, energią elektryczną. Od wiosny do jesieni, całkowicie wystarczy nam przetworzona energia słoneczna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz