Uroda, Moda

Jakimi sposobami się można pozbyć lakieru na paznokciach

Współczesne panie bardzo często dekorują sobie w różny sposób paznokcie. W wielu przypadkach są to różnego rodzaju lakiery, które nakładane są bezpośrednio na płytkę paznokci. Lecz czasem może się pojawić potrzeba dokładnego usunięcia takiego lakieru, najlepiej w możliwie jak najłagodniejszy sposób. Zdzieranie mechaniczne mogłoby spowodować uszkodzenie mimo wszystko dość delikatnej powierzchni paznokcia, z tego też powodu zdecydowanie bardziej polecanym sposobem będzie użycie odpowiednich zmywaczy. Jeśli więc zatem któraś z pań będzie chciała sobie zmienić kolor na nowy, albo zrobić coś innego z wyglądem swoich dłoni, to skorzystać powinna właśnie z tej metody. Najróżniejszych zmywaczy obecnie jest dużo na rynku, z tego też powodu raczej nie będzie żadnego problemu ze znalezieniem jakiegoś dobrego. Przeważnie tego typu zmywacze bardzo dobrze sobie radzą z większością dostępnych lakierów, ale w razie konieczności zawsze przy zakupie można skorzystać z pomocy sprzedawcy.

Dobrą opcją także będzie wcześniejsze przeglądnięcie opinii i recenzji w sieci, które dużo powiedzą na temat skuteczności konkretnego produktu. Dostępne odmiany zmywaczy przede wszystkim się różnią wykorzystanym przy produkcji związkiem chemicznym. Najsilniej działa stosowany od dawna aceton, który poza dużą skutecznością ma jednak kilka skutków ubocznych. Dlatego też należy stosować go jedynie w poważniejszych przypadkach, w jakich inne produkty już nie pomogą.

Warto też do minimum ograniczać styczność z tą substancją, między innymi szybko zakręcając butelkę czy wietrząc dobrze pomieszczenie, w którym się zmywa swoje paznokcie. Nowoczesne zmywacze acetonu w swoim składzie nie mają, w jego miejsce jest stosowany octan butylu albo etylu. Te związki mają znacznie łagodniejsze działanie, lecz są na tyle skuteczne że dadzą sobie radę w większości przypadków. Jeżeli interesować kogoś będzie zmywacz do paznokci mający w sobie jeszcze jakieś wzmacniające związki, to taki również powinien się znaleźć. Niejednokrotnie do zmywaczy są dodawane wyciągi lub olejki z roślin.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz