Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
piątek, 1 grudnia, 2023

Prowadzenie internetowego biznesu będzie się wiązało z koniecznością podejmowania wielu ważnych decyzji. Ale aby podjąć takie decyzje, to należy posiadać odpowiednie dane, na jakich można się oprzeć, a w tym celu konieczne jest korzystanie z rozmaitych narzędzi analitycznych. Od wielu lat najpopularniejszym z nich jest google analytics, które od niedawna doczekało się całkiem nowej odsłony, dającej nieznane do tej pory możliwości. Mimo że nazwa jest bardzo podobna, bowiem najnowsze narzędzie po prostu się nazywa analytics 4, to w rzeczywistości jest to całkowicie niezależny produkt, który wiele wspólnego nie ma ze swoim poprzednikiem.

Całkowicie odmienne jest także podejście do samej analizy, według pomysłu Google to ten właśnie kierunek ma przyszłość i będzie intensywnie rozwijany. Przede wszystkim google analytics 4 oparto na strumieniach danych, bez używania plików cookie oraz wszelkich identyfikacyjnych danych. Analizowane są nie odsłony, jak do tej pory to miało miejsce, ale zdarzenia, co daje dużo większą elastyczność. Co ważne, ta analiza dotyczy nie tylko internetowych serwisów lecz również aplikacji, jakie wykorzystuje coraz większa liczba właścicieli smartfonów.

Od strony panelu zarządzania także pojawiło się dużo zmian. Najnowsza usługa wykorzystuje tak zwane strumienie, jakimi mogą być wspominane wcześniej aplikacje i strony internetowe. Całkiem nowy wygląd panelu do kolejna nowość, osoby przyzwyczajone do starego z pewnością od razu zauważą brak niektórych raportów, które usunięto lub przeniesiono w jakieś inne miejsce. Zupełną nowością jest na przykład prognozowanie, obejmujące między innymi szacowanie prawdopodobieństwa zakupu czy odejścia. Właściciele stron, jakich będzie interesować audyt analityki internetowej, mogą sami się zająć instalacją tych narzędzi, a mogą też do tego celu wynająć wyspecjalizowaną firmę. Dużo informacji na temat google analytics 4 znaleźć można na przykład w serwisie https://clickflow.pl/, jeśli kogoś interesować będzie taka tematyka, to może tam poszukać wiadomości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Avatar photo

0 Komentarze

Dodaj komentarz