Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
środa, 19 czerwca, 2024

Medycyna naturalna od setek lat z powodzeniem wykorzystuje właściwości wielu roślin leczniczych. To, co było dobrze znane już wieki temu, obecnie potwierdza nowoczesna nauka. Jak bowiem wykazano, w składzie mniszka lekarskiego znajduje się dużo różnych minerałów, witamin czy czynnych substancji. Między innymi będzie to witamina A, C i D, potas i żelazo, lecz również flawonoidy i barwniki. W praktyce do wykorzystania nadają się praktycznie wszystkie części tej rośliny, począwszy od liści i kwiatów, a skończywszy na korzeniach. Mniszek lekarski to bardzo popularna roślina, rośnie w dużej ilości miejsc, dlatego też i wykorzystywany jest często do karmienia zwierząt roślinożernych. Ale jego liście też można wysuszyć, i mieć do karmienia w jesieni i zimie. Zresztą roślinę tę można bez żadnego problemu dawać także innym zwierzętom, również mięsożernym. Jeśli ktoś będzie chciał, sam zająć się może przygotowaniem, starczy na przykład pozbierać na pobliskiej łące liście i je w przewiewnym i suchym miejscu wysuszyć.

Rzecz jasna nie ma też problemu, żeby kupić takie zioło w jakimś sklepie internetowym, ważne tylko jest, aby było to sprawdzone miejsce w kwestii jakości oferowanych produktów. A ogólnie plusów dawania mniszka zwierzętom naprawdę jest dużo. Jeśli regularnie się to będzie robić, to szybko można zauważyć widoczną różnicę. W roślinie tej są obecne liczne wspomniane wcześniej odżywcze składniki, dzięki czemu wzmacnia ona odporność i uchronić może przed niektórymi schorzeniami i chorobami. Pozytywnie wpływa na działanie układu pokarmowego, gdyż reguluje trawienie, ale też oczyszcza ciało i usuwa z niego szkodliwe toksyny. Mniszek lekarski mocno pomaga w utrzymaniu w kondycji zdrowych stawów i kości, a to jest szczególnie potrzebne starszym zwierzętom, jakie mogą w ten sposób dłuższy czas być sprawne i w dobrej formie. Warto też wspomnieć o poprawie wyglądu skóry i sierści zwierzaka, jaka staje się ładniejsza i gęstsza, to jest efektem między innymi przeciwzapalnych i przeciwutleniających właściwości.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Avatar photo

0 Komentarze

Dodaj komentarz