Inne

Białkowe odżywki – na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy wyborze

Jeżeli ktoś planuje rozpocząć intensywne treningi siłowe, to musi pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim niezbędne będzie systematyczne uczęszczanie na siłownię, ale także odpowiedni odpoczynek i regeneracja po treningach. No i rzecz jasna zapomnieć nie można o prawidłowym odżywianiu, jakie także jest bardzo ważne. Przy budowaniu masy mięśniowej kluczowe dostarczenie będzie swojemu organizmowi odpowiedniej ilości białka. Zaleca się, aby to było przynajmniej 1,5 grama na każdy kilogram masy ciała, a to jak się okazuje wcale nie jest tak mało. Dostarczenie takiej liczby protein w codziennym jedzeniu wymaga pewnego wysiłku, dlatego też wiele osób zaczyna się decydować na różnego rodzaju białkowe odżywki.

Przeważnie one mają postać proszku, który trzeba rozpuścić w mleku albo wodzie, i później wypić. Dzięki temu są one bardzo łatwe do przygotowania, zrobić to wręcz można przebywając na siłowni. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, że takie preparaty nie mogą zastępować zdrowej, zbilansowanej diety, a tylko ją uzupełniać. Podczas wyboru odpowiedniej odżywki dla siebie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. W pierwszej kolejności takie zakupy robić należy wyłącznie w dobrych, sprawdzonych sklepach, co do jakich będzie pewność jeżeli chodzi o jakość produktów. Odżywki białkowe dostępne są w paru różnych rodzajach, różniących się ceną, właściwościami i składem.

Najtańszym rozwiązaniem, jakie u większości osób sprawdza się bardzo dobrze, są koncentraty. W zależności od produktu ilość białka w nich wynosi od 70 do 90 procent, a oprócz tego posiadają pewną ilość węglowodanów. Znacznie lepiej przyswajalne, ale też mające w składzie dużo więcej aminokwasów są izolaty, lecz w ich przypadku trzeba się liczyć z wyższymi cenami. W ostatnim czasie na rynku pojawiać się zaczęły hydroizolaty, dzięki zastosowaniu w nich tak zwanej hydrolizy jeszcze lepiej się one wchłaniają. Dla osób które unikają zwierzęcych produktów sporo jest także białek opierających się na soi, ryżu lub grochu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz