Dom, Ogrody

Czy warto rozważać zakup bliźniaczego domu

Osoby, jakie się decydują na wystawienie swojego wymarzonego domu, mają wiele możliwości do dyspozycji. Wybór konkretnego projektu będzie w dużym stopniu uzależniony od działki, którą się posiada, lecz również oczekiwań i możliwości finansowych. Jeśli ktoś będzie dysponował nieco mniejszą gotówką, to ciekawą opcją w jego przypadku może być bliźniak. Aktualnie projekty domów w zabudowie bliźniaczej również dostępne są w dużej ilości, a takie rozwiązanie posiada kilka istotnych zalet, które warto przemyśleć.

Sporo osób obawiać się tu może tego, czy takie bliskie sąsiedztwo nie będzie jednak uciążliwe i niewygodne. Nie ma się jednak czego bać. Pomimo tego że budynek jest jeden, to będą to jednak dwa niezależne lokale, z niezależnymi podwórkami i bramami. Przy odpowiednim zaplanowaniu całości można to urządzić w taki sposób, że pomimo bliskiego sąsiedztwa zachowa się sporo intymności i prywatności.

Na pewno za postawieniem takiego domu przemawiają kwestie ekonomiczne. Przede wszystkim potrzeba będzie do tego tylko niewiele większa działka, niż przy niezależnym domu, choć na dużej rzecz jasna bliźniaka także można postawić. Kolejną oszczędność będzie się miało na kosztach budowy. To wynika z tego, że jedna ze ścian budynku jest wspólna, przez co odpadnie sporo materiałów i robocizny. Dużo tańsza jest też późniejsza eksploatacja jeśli chodzi o ogrzewanie, gdyż takie budynki posiadają naprawdę dobre cieplne parametry. Sąsiad znajdujący się bezpośrednio za ścianą bardzo się przydaje na przykład podczas wyjazdów, bo będzie mógł przypilnować domu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz