Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
środa, 19 czerwca, 2024

Urządzenia mechaniczne przeważnie będą do swojej pracy potrzebować jakiegoś napędu. W klasycznych rozwiązaniach będą to zasilane prądem silniki Promotor, jakie w połączeniu z dopasowaną w odpowiedni sposób przekładnią sprawiają, że całość poprawnie pracuje.

Silnikowe napędy są bardzo popularne, możliwości w zakresie ich zastosowania są bardzo szerokie, ale w niektórych sytuacjach konstruktorzy zaczynają sięgać po inne rozwiązania. Jednym z ciekawszych są Łożyska izolowane elektrycznie, jakie w stosunku do klasycznych rozwiązań posiadają liczne zalety. Przeciętny mechanizm motoreduktora jest złożony z elektrycznego napędu oraz kompaktowej przekładni mechanicznej.

Dzięki temu, że całość umieszczono w zwartej obudowie, to znacznie ogranicza to ilość zajmowanego miejsca, a oprócz tego nie trzeba już projektować samej przekładni. Motoreduktory są oferowane w dużej ilości rodzajów, różniących się prędkością obrotową, pozycją pracy czy momentem obrotowym. Tym sposobem podczas projektowania można wybrać jeden z wielu dostępnych w katalogu, co znacząco usprawnia cały proces.

Co oczywiste motoreduktor promotor w niektórych sytuacjach się nie sprawdzi, przykładowo przy potrzebie przeniesienia dużej prędkości obrotowej albo mocy, wówczas rozwiązania tradycyjne będą jednak lepsze. Spora ilość modeli tych urządzeń jest przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. Wtedy na przykład będą one posiadać łożyska izolowane elektrycznie, lub też jakieś inne elementy, które na taką pracę pozwolą, bez ryzyka uszkodzenia całej konstrukcji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Avatar photo

1 komentarz

Avatar photo
Gosia 25/08/2023 at 07:42

+Reklama+
Zakupy części do kombajnów takich jak części do kombajnu ziemniaczanego jeszcze nigdy nie były tak proste. Sklep internetowy oferuje szeroki wybór produktów, które można łatwo przeglądać i zamawiać. Bez względu na markę maszyny, znajdziesz tu odpowiednie elementy, by utrzymać wydajność i funkcjonalność urządzeń rolniczych.

Dodaj komentarz