Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
sobota, 18 marca, 2023

Urządzenia mechaniczne przeważnie będą do swojej pracy potrzebować jakiegoś napędu. W klasycznych rozwiązaniach będą to zasilane prądem silniki Promotor, jakie w połączeniu z dopasowaną w odpowiedni sposób przekładnią sprawiają, że całość poprawnie pracuje.

Silnikowe napędy są bardzo popularne, możliwości w zakresie ich zastosowania są bardzo szerokie, ale w niektórych sytuacjach konstruktorzy zaczynają sięgać po inne rozwiązania. Jednym z ciekawszych są Łożyska izolowane elektrycznie, jakie w stosunku do klasycznych rozwiązań posiadają liczne zalety. Przeciętny mechanizm motoreduktora jest złożony z elektrycznego napędu oraz kompaktowej przekładni mechanicznej.

Dzięki temu, że całość umieszczono w zwartej obudowie, to znacznie ogranicza to ilość zajmowanego miejsca, a oprócz tego nie trzeba już projektować samej przekładni. Motoreduktory są oferowane w dużej ilości rodzajów, różniących się prędkością obrotową, pozycją pracy czy momentem obrotowym. Tym sposobem podczas projektowania można wybrać jeden z wielu dostępnych w katalogu, co znacząco usprawnia cały proces.

Co oczywiste motoreduktor promotor w niektórych sytuacjach się nie sprawdzi, przykładowo przy potrzebie przeniesienia dużej prędkości obrotowej albo mocy, wówczas rozwiązania tradycyjne będą jednak lepsze. Spora ilość modeli tych urządzeń jest przeznaczonych do pracy w trudnych warunkach. Wtedy na przykład będą one posiadać łożyska izolowane elektrycznie, lub też jakieś inne elementy, które na taką pracę pozwolą, bez ryzyka uszkodzenia całej konstrukcji.

0 Komentarze

Dodaj komentarz