Uroda, Moda

W jaki sposób można wspierać osoby, które żyją z kimś uzależnionym

Najróżniejsze formy uzależnień, na przykład takie jak narkotyki czy alkohol, są bardzo wyniszczające zarówno dla osób, które je mają, jak również dla mieszkających z nimi osób. Niestety to rodziny właśnie niejednokrotnie ponoszą koszty tych uzależnień, zarówno fizyczne i finansowe, jak również emocjonalne. Często pojawiają się na przykład różne problemy finansowe, ponieważ taka osoba potrafi naprawdę dużo wydawać na swój nałóg, też i wpadając w długi czy sprzedając różne rzeczy.

Oczywiście się też pojawia przemoc i agresja, też jeśli chodzi o dzieci, oraz oczywiście bardzo duże psychiczne obciążenie. Ta ostatnia rzecz dotyczy całej rodziny, chociaż w różny sposób dotyka poszczególnych ich członków. Drugie połówki przebywają bardzo często w ogromnym stresie, z jednej strony znosząc postępowanie swojej żony czy męża, a z drugiej niejednokrotnie wkładają bardzo dużo wysiłku w to, żeby im pomóc. Starają się trzymać kontrolę nad codziennym życiem i zapobiegać negatywnych skutkom nałogu, co wcale nie jest takie łatwe.

Przeważnie potrzeby takiej osoby schodzą na plan dalszy, co ostatecznie wiąże się w dłuższej perspektywie czasu z różnego rodzaju problemami ze zdrowiem. Nałóg któregoś z rodziców ma też ogromny wpływ na dzieci, zarówno w młodych latach, jak też potem, kiedy będą starsze. Z takich też powodów coraz większą uwagę się kładzie na to, aby pomagać w jakiś sposób takim osobom, zwłaszcza że są obecnie skuteczne sposoby na to. Jeden z nich to na przykład terapia dla osób współuzależnionych w Warszawie, która jest przeznaczona dla osób, które żyją lub żyły z kimś uzależnionym. Tego typu terapia pozwoli przede wszystkim zrozumieć mechanizmy powstawania uzależnień, ale również pomoże wyjść z problemów emocjonalnych. Z tego często małżonkowie czy dzieci nie będą sobie zdawać sprawy, a mają one naprawdę destrukcyjny wpływ na życie. Skutecznie zrealizowane Leczenie DDA w Warszawie pozwoli odmienić życie, i to w paru wymiarach. Przede wszystkim nauczy skupić się bardziej na swoich potrzebach i sobie, lecz również wyznaczać granice tego, co jest tolerowane.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz