Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
niedziela, 1 października, 2023

{Podczas produkowania żywności niezbędne jest zapewnienie odpowiednich standardów bezpieczeństwa. Niezwykle ważne jest przede wszystkim to, żeby nic niechcianego nie znalazło się we wnętrzu opakowania. I nie chodzi tu tylko o zanieczyszczenie chemiczne czy biologiczne, lecz również o metalowe przedmioty, jakie także znaleźć się mogą w żywności. Rzecz jasna nikt specjalnie ich tam nie będzie dawał, ale wystarczy że odłamany zostanie jakiś fragment nakrętki czy śruby, aby pojawiły się problemy.

Dlatego podczas produkcji żywności] detekcja metali jest bardzo ważna, i stosowana być powinna zawsze jak to jest wymagane. separacja metali z reguły jest realizowana przy pomocy dedykowanych separatorów z magnesami neodymowymi. Zależnie od rodzaju sprawdzanych materiałów magnesy te mogą posiadać zróżnicowaną formę.

Takie urządzenia najlepiej się sprawdzają w przypadku materiałów sypkich, przy silnym polu magnetycznym wszystkie drobinki metalowe są przyciągane do separatora. Niestety separacja metalu przy pomocy magnesów jest skuteczna tylko dla metali wykazujących właściwości magnetyczne. W przypadku miedzi, mosiądzu czy stopów aluminium urządzenia magnetyczne nie będą się sprawdzały, dlatego należy użyć innych rozwiązań. W ostatnim czasie rosnącą popularność zyskują detektory wykorzystujące promieniowanie rentgena. Pozwalają one na wykrywanie również metali nieżelaznych, a oprócz tego mogą wykryć praktycznie każde zanieczyszczenie, bez pochodzących od metalowych podzespołów zakłóceń.

Urządzenia do detekcji cechują się różną czułością, w zależności od tego, gdzie się je stosuje. W spożywczej branży wymaga się, aby ta czułość ta była jak największa, ponieważ najmniejsze nawet drobiny mogą być dużym zagrożeniem. Normą przy urządzeniach z magnesami neodymowymi jest wychwytywanie drobin o wymiarze trzydziestu µm, co zapewnia rzeczywiście wysoki poziom bezpieczeństwa. Z separatorów magnetycznych korzystają chętnie zarówno duże firmy zajmujące się wytwarzaniem żywności, jak też mali, lokalni producenci.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Avatar photo

0 Komentarze

Dodaj komentarz