Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
środa, 19 czerwca, 2024

Z zalet najróżniejszych roślin leczniczych i ziół ludzkość korzysta od wieków. Zawarte w roślinach odżywcze wpływają pozytywnie na organizmy, poprawiając ich kondycję i witalność, zwiększając poziom odporności czy chroniąc przed różnego rodzaju chorobami. Jak się okazuje, wiele roślin ma takie działanie także w przypadku zwierząt. Systematyczne karmienie nimi bardzo pozytywnie wpływa na to, jak takie zwierzęta rosną i jak wyglądają.

Sporo osób nie do końca jest świadomych tego, i podczas karmienia opierają się one wyłącznie na sklepowych karmach. Tymczasem niedużym kosztem znacznie można polepszyć codzienną dietę swojego królika, psa czy kota, między innymi o jakieś cenne rośliny i zioła. Jedną z nich jest często spotykany i popularny mniszek lekarski. Charakterystyczne żółte kwiatki, które później zmieniają się w białe dmuchawce, chyba znają wszystkie dzieci. Jak pokazuje praktyka, roślina ta również jest ceniona jeśli chodzi o zawartość w sobie rozmaitych witamin, minerałów i substancji czynnych.

Ma ona w swoim składzie między innymi witaminy D, C i A, jakie są konieczne do odpowiedniego rozwoju i wzrostu. Z mineralnych składników wymienić między innymi można żelazo i magnez, które również wpływają korzystnie na zwierzęta. Do naprawdę cennych składników mniszka należy inulina. Ten wielocukier naturalnego pochodzenia nie jest trawiony w pokarmowym układzie, dlatego też jego sposób działania mocno przypomina działanie błonnika pokarmowego.

Przez to, że podlega ona w jelitach fermentowaniu, to zapewnia się w ten sposób odpowiednią jakość bakteryjne flory. Mniszek zawiera także dużo antyoksydantów, szczególnie dużo znajduje się ich w liściach. Systematyczne dawanie zwierzętom tej rośliny pozytywnie wpływa w różnych obszarach. Zapewnia między innymi dobry wygląd skóry i sierści, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i przeciwutleniającym. Będzie też pomagać w utrzymaniu w zdrowiu kości i stawów, co ma szczególne znaczenie w przypadku starszych zwierząt, a także poprawia proces trawienia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Avatar photo

0 Komentarze

Dodaj komentarz