Inne

Dlaczego sprzedaż kamienicy jest trudniejsza niż normalnego mieszkania

Sprzedanie nieruchomości wiązać się będzie z dużą ilością spraw do załatwienia. W pierwszej kolejności taka transakcja przeprowadzona być musi przy pomocy notariusza, bo w innym przypadku nie będzie ważna. Lecz żeby można się było ostatecznie stawić w takiej kancelarii, to wcześniej do załatwienia będzie szereg formalności, zarówno jeżeli będzie chodziło o samą nieruchomości, jak również obie strony transakcji.

Każda pomyłka czy niedopatrzenie stać się potem mogą źródłem wielu komplikacji, dlatego niezwykle istotne będzie przygotowanie wszystkiego jak najdokładniej. Sporo takich spraw załatwić trzeba będzie już przy zwykłym mieszkaniu czy domu jednorodzinnego, a tym bardziej jeśli będzie do sprzedaży jakaś większa nieruchomość. Jeżeli ktoś ma do sprzedania wielorodzinny budynek, kamienicę czy też biurowiec, to ilość formalności, które go będą czekać będzie wielokrotnie większa.

Dochodzi jeszcze do tego sprawa finansów. O ile typowa cena transakcji lokali mieszkalnych mniej więcej wynosi kilkaset tysięcy, to w przypadku kamienic czy biurowców trzeba myśleć o minimum kilkudziesięciu milionach. A w przypadku takich kwot niezadbanie o odpowiednie bezpieczeństwo może skończyć się przykrymi następstwami. Tak wysokie sumy mają też wpływ na ilość potencjalnych nabywców. Ci ograniczeni raczej będą do inwestorów, jacy na zakupionej nieruchomości na pewno później będą chcieli zarobić. Jak można więc zobaczyć takie transakcje nie są wcale łatwe i wymagają odpowiedniego doświadczenia i przygotowania.

Jeśli ktoś nie będzie miał na tyle umiejętności, aby zająć się tym wszystkim, to powinien przekazać to zawodowcom. Firmy które się zajmują obsługą takiej sprzedaży bez problemów się wyszuka w sieci, przykładowo po wpisaniu w wyszukiwarce hasła kamienice katowice i przejrzeniu zwróconych stron. Takie firmy dysponują dużą praktyczną wiedzą, przez co są w stanie zapewnić odpowiednią jakość i pełne bezpieczeństwo. Często też współpracują z prawnikami i notariuszami, a jeżeli będzie potrzebna konsultacja architektoniczna to również nie będzie z tym problemu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz